top of page

 

Звіт директора закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю Прилуцької міської ради Чернігівської області про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю

за 2021- 2022 навчальний рік

Сьогодні, звітуючи про діяльність закладу за 2021- 2022 навчальний рік, хочу відзначити, що цей період був цікавим та продуктивним, але напруженим. Частину року з березня місяця працівники вимушено були на простої в умовах воєнного стану. Робота з вихованцями не проводилася з вищевказаних причин.

Заклад здійснював свою роботу відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», вимог програми виховання і навчання дітей 2-7 років «Дитина», Базового компоненту дошкільної освіти України, змісту і порядку забезпечення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, Статуту закладу.

Діяльність закладу була направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини;

  • виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

-формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

-виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

Безпосереднє керівництво закладом освіти здійснювала я, директор.

В ЗДО № 2 функціонувало 5 груп, у яких виховувалося в середньому 94 дітей при плановій наповнюваності- 98. Групи комплектувалися залежно від умов роботи та віковими ознаками. Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом заклад забезпечений.

ЗДО № 2 працював з 7.00 до 19.00 годин з п'ятиденним робочим тижнем та 12 годинним перебуванням дітей.

Навчальний рік у закладі почався з 1 вересня і закінчився 31 травня цього року. З 1 червня по 31 серпня в оздоровчий період у закладі організовується оздоровлення дітей. Роботу в цьому навчальному році заклад організовував згідно тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

ЗДО здійснював свою діяльність відповідно до річного плану, який склався на навчальний рік та оздоровчий період. Дані плани схвалені та затверджені педагогічною радою закладу.

ЗДО має необхідні умови для вирішення загально – освітніх, фізкультурно – оздоровчих заходів, групи оснащені іграшками, постійно оновлюється розвивально – ігрове середовище.

Всі зусилля педагогів були направлені на виконання наступних завдань:

- створення продуктивного освітнього середовища з організованим LEGO – простором для формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку шляхом упровадження LEGO – технології;

- формування фахових компетенцій педагогів для  удосконалення умов безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору для впровадження оновленого Стандарту в освітній процес дошкільного закладу;

- створення здоров’язбережувального середовища для формування культури здоров’я дошкільників. Всі ці завдання реалізовувалися у різних формах методичної роботи: на семінарських заняттях, педрадах, на відкритих переглядах вивчалися під час тематичних та комплексної перевірок, конкурсах тощо.

Відповідно Порядку проведення моніторингу якості освіти вся робота здійснювалася за напрямами:

-      освітнє середовище (І етап- внутрішній моніторинг);

-      здобувачі дошкільної освіти – забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду;

-      фахова діяльність педагогічних працівників;

-      управлінські процеси.

Згідно з Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти в закладі № 2 та іншими нормативно-правовими актами, наказу «Про проведення внутрішнього моніторингу якості освіти в  ЗДО № 2», з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості дошкільної освіти в закладі, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності, її заявленим цілям, оцінювання та аналізу ступеню, напряму і причин відхилень від цілей з вересня 2021 р. по першу половину лютого 2022 р. було проведено внутрішній моніторинг якості освіти за напрямом «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти».

Освітнє середовище.

Робота за напрямком «Освітнє середовище» передбачала:

-створення комфортних, безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей;

-створення освітнього середовища, вільного від будь- яких форм насильства та дискримінації;

-формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору.

Анкетування дозволило отримати інформацію про ставлення учасників до організації освітнього середовища закладу. Використовувалися анкети закритого та комбінованого типу.

Спостереження за станом освітнього середовища зафіксувало наявність та відсутність необхідної для освітнього процесу матеріально-технічної бази, забезпечення інклюзивного середовища, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, норм охорони праці та безпеки життєдіяльності, дієвість плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), культуру взаємовідносин у закладі освіти тощо.

На основі спостереження відмічено, що закладі створені сприятливі умови для всебічного розвитку дошкільників. Створене освітнє середовище вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації.

Заклад забезпечений навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням, що необхідні для реалізації освітньої програми.

Умовами цілісного розвитку дитини в закладі є використання здоров`язбережувальних   та здоров’яформуючих технологій, які реалізуються комплексно через створення безпечного розвивального середовища, екологічно сприятливого життєвого простору, харчування, оптимізації рухового режиму, системного підходу до формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров`я   і мотивації щодо здорового способу життя.

Освітнє середовище мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя. Здійснюється медико-педагогічний контроль за організацією фізичного виховання.  

Предметно-ігрові осередки (логіко-математична, громадянська, фізична, здоров’язбережувальна компетенції)  відповідають вікові дітей, їхнім функціональним можливостям із незначним перевищенням ступеня складності. Осередки динамічні, варіативні, різноманітні,  не обмежують  діяльність дітей.

Педагоги закладу намагаються створювати сприятливу доброзичливу обстановку для кожної дитини, надають можливість відчути всім вихованцям себе самостійним, впевненим і захищеним в будь-якій ситуації.

Такі методи збору інформації, як анкетування, спостереження, вивчення документації показали, що напрям оцінювання середовища закладу відповідає достатньому рівню. (3,4 бали).

Поряд з цим в наступному навчальному році слід продовжувати роботу над поняттям «універсальна ігрова зона». Йдеться про місце з дуже високим ступенем трансформації та різноманітним предметним наповненням. У межах цієї зони будуть розгортатися тематичні підзони: ігрова, спортивна, мовна.

Слід звернути увагу на формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору в закладі. На даний час даний напрям відповідає 1.7 балів, а це рівень оцінки, який потребує покращень.

Здобувачі дошкільної освіти (забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду)

Відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в

закладі на початку року (вересень) робочою групою було проведено моніторингове дослідження рівня сформованості компетентностей дітей дошкільного віку відповідно завдань Базового компоненту дошкільної освіти.

Поставили перед собою такі завдання:

1.Виявити якість практичної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти та отримати об’єктивну інформацію.

2.Дослідити рівень засвоєння програмового матеріалу дошкільниками відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та Програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» на початок навчального року.

3.Визначити чинники, які сприяють покращенню виконання освітньої програми в ДНЗ.

4.Надати рекомендації педагогам і батькам дошкільників стосовно визначення шляхів покращення якості дошкільної освіти, спираючись на результати моніторингу.

З метою цілеспрямованого і повного педагогічного обстеження рівня компетенції, робоча група оцінювали досягнення дітей вікових груп за показниками (критеріями) освітніх напрямів («Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у світі природи», «Дитина у світі мистецтва», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Гра дитини», «Мовлення дитини»).

В результаті  діагностики з’ясовано, що освітня  діяльність з дітьми планується і проводиться відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, Програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»,  листа МОН «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік», листа МОН «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році» та інших нормативних документів в галузі дошкільної освіти.

В ході контрольно-діагностичного педагогічного обстеження  на початок 2021/2020 н. р. було охоплено 79 дітей (крім дітей раннього віку), що склало 77%.

Діагностуівання дозволило визначити рівень показників компетенції  (знань, умінь і навичок) вихованців закладу дошкільної освіти.

Параметри оцінки якості освітнього процесу ( в %):

 

Практичним психологом здійснена діагностика досягнень психічних процесів дітей раннього, молодшого, середнього та старшого дошкільного віку.

З огляду на обстеження нервово-психічного розвитку дітей третього року життя виявлено високий рівень – 16%, достатній (норма) – 82%, нижче норми – 2%. Такі показники, враховуючи вік дітей, індивідуальні особливості розвитку, вважаються задовільним.

В зв’язку із простоєм в ДНЗ в зв’язку із оголошенням військового стану в країні, педагогічний моніторинг в кінці року не проводився. Об’єктивна інформація про якість організації освітнього процесу на кінець року відсутня. Але в новому навчальному році буде поновлена робота з даного питання та розглянуті передбачувані прогнозовані результати. Оскільки фізичний розвиток, мовленнєва компетентність та інтелектуальний розвиток завжди потребує удосконалення.

Фахова діяльність педагогічних працівників.

Педагогічний колектив працював над підвищенням професійної майстерності шляхом самоосвіти, як складової самовдосконалення і професійного зростання. Безперервна освіта педагогів здійснювалася за індивідуальною освітньою траєкторією. Використовуючи професійний стандарт "Вихователь закладу дошкільної освіти", (наказ МОН від 19.10.2021 № 755-21) педагоги здійснили самооцінювання фахових здібностей шляхом анкетування, визначили сильні та слабкі сторони діяльності та накреслили дорожню карту діяльності підвищення педмайстерності за одним з пріоритетних питань самовдосконалення.

Слід відмітити, що відповідно Положення про портфоліо педагогічного працівника закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю, який затверджений  наказом директора №  75 від 29.09.2021 педагоги о закладу оновили власні документальні та створили електронні портфоліо з метою демонстрації роботи та її досягнень через оформлення результатів своєї діяльності.  Звіти кожного педагога будуть заслухані на педраді після відміни простою, який пов’язаний із введенням військового стану в країні.

Відповідно Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю Прилуцької міської ради Чернігівської області (затверджено наказом по ДНЗ директором від  31.08.2021 р. № 56) та наказу «Про створення робочих груп для організації та проведення внутрішнього моніторингу визначення рівня сформованості в дітей компетентностей  та  самооцінювання якості освітньої діяльності  за напрямом – освітнє середовище», робоча група здійснювала моніторинг оцінювання та визначала рівень якості середовища з пропозиціями про удосконалення освітньої діяльності.

В поточному році, відповідно завдань оновленого Базового компонента дошкільної освіти та Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»,  зверталася увага на сучасний особистісно-орієнтований підхід до дітей, який передбачає формування  у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість.

Ці домінуючі ідеї обговорювалися на семінарах, педагогічних радах, під час індивідуальних і групових консультаціях. На їх основі здійснювалася корекція педагогічного стилю роботи вихователів. Відповідна увага приділялася психологічному аспекту реалізації гуманістичного підходу до розвитку вихованців.

З метою реалізації річних завдань, було заплановано 4 педради. В зв’язку з оголошенням військового стану в країні та простою в дошкільному закладі проведено 3 педагогічні ради на яких розглядалися питання:

1. «Шляхи організації освітньо-виховного процесу, спрямованого на всебічний розвиток особистості дитини», де намічалися шляхи систематизації та вдосконалення роботи всіх учасників педагогічного процесу, проводився аналіз діяльності колективу за навчальний рік. Робота педради була проведена на науковій основі. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися в дискусії, ділові ігри.

2. «Формування мовленнєвої та пізнавальної компетентності дошкільників за допомогою ЛЕГО - технології. Створення продуктивного освітнього простору для розвитку дитини» для поглибленого ознайомлення та ефективного використання LEGO конструктора в мовленнєвому розвиваючому середовищі.

3. «Плануємо освітній процес дієво та оптимально» про розвиток здібностей дитини, формування та удосконалення методичного конструктору в проектуванні освітнього простору та ігрового середовища відповідно шкали оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО ECERS. 

4. «Сучасний освітній простір в збереженні та зміцненні здоров’я дитини» про створення здоров’язбережувального середовища для формування культури здоров’я дошкільників. (буде перенесена на наступний навчальний рік).

Рішення трьох педрад виконані на 87%.

На високому рівні проведений фестиваль інновацій: «LEGO - простір як засіб мовленнєвого розвитку дошкільників». Педагоги проектували освітній простір в інтеграції з ЛЕГО – середовищем. Під час занять використовувалися форми та види роботи з дітьми, витримувалася єдність освітніх, розвивальних, виховних функцій навчання, використовувалися цікаві ігрові прийоми, заохочення та стимулювання дітей. Правильно організоване розвивальне середовище сприяло соціалізації дітей, впливало на всі аспекти її розвитку

Згідно річного плану в закладі здійснював роботу педагогічний тімбілдінг у номінації «Педагогічний менеджмент».

На належному рівні були проведені:

- Майстер - клас «Лего-казкарня».

- Командне коло новин «Сучасні логопедичні технології з використанням лего-методик в корекції мовленнєвих порушень».

- Методичне кафе «Розвиваємо мовлення з допомогою LEGO- конструктора».

- Інтерактивні вправи «Відкритий коментар», «Інформаційно-комунікаційний простір як один із шляхів удосконалення професійної майстерності», «Інфо-шок», «STREAM-освіта для дошкільників: особливості організації освітнього процесу».

Працювала творча група «Салон педагогічних інновацій» з проблеми: «Сучасні інструменти оцінювання якості освітнього процесу  в ЗДО». В наступному році творча група буде продовжувати роботу на розбудову системи забезпечення якості освіти в ЗДО № 2.

Увага приділялася роботі в інноваційному просторі за результатами дослідно-експериментальної роботи  з проблеми «Створення здоров’язбережувального простору для формування культури здоров’я дошкільників». Дана робота буде продовжена в наступному навчальному році.

Педагоги закладу працювали над вивченням, моделюванням, впровадженням педагогічного досвіду. У 2021/2022 н. р. розпочато вивчення досвіду  роботи вихователя Куновської І. М. з проблеми  «Розвиток мови дошкільників за допомогою мнемотехніки».

З метою здійснення самоосвіти, колектив дошкільного закладу - активні слухачі вебінарів, Zoom конференцій. В ЗДО працює сайт на платформі WIX на якому  розміщені новини закладу та матеріали з прозорістю та інформаційною відкритістю.

За результатами атестації педагогів здійснювалася оцінка якості професійної діяльності та рівня компетентності  протягом попередніх 5-ти років. Метою атестації було стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

Безперервне вдосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних кадрів ЗДО відбуваються завдяки курсовій перепідготовці на базі ЧОІППО на дистанційній формі навчання.

З великою відповідальністю педагоги ставляться до виконання творчих робіт.

Аналізуючи ефективність проведеної роботи, можна відмітити, що вона сприяла розвитку творчого потенціалу, професійному росту педагогів.

Впродовж 2021-2022 н. р. атестувалося 2 педагога. За підсумками засідання атестаційної комісії:

-встановлення кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»;

-встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», (позачергово).

Проведене анкетування педагогів «Мої досягнення та плани на майбутнє», яке дає змогу планувати роботу на наступний навчальний рік виходячи з запитів педагогів, наявності певних проблем.

Проте потребує удосконалення методичної роботи, вибір більш дієвих інноваційних форм роботи для професійного зростання педагогів у забезпеченні якості освіти ЗДО з дотриманням міжнародної шкали оцінювання ECERS.

Управлінська діяльність.

Управління закладом дошкільної освіти діяла цілеспрямовано, спрямовуючись на упорядкування освітнього процесу і його вдосконалення.

Керівник закладу протягом навчального року сприяв створенню психологічно комфортного середовища. Працівники та батьки здобувачів дошкільної освіти задоволені загальним психологічним кліматом у закладі і діями керівника щодо формування відносин довіри та конструктивної співпраці між ним.

Зміст управлінської та методичної роботи позитивно вплинув на рівень освітнього  процесу з дітьми дошкільного віку. Якість планування розширила діапазон освітньої діяльності та надала позитивні результати в роботі.

На початку навчального року розпочалась робота по формуванню внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Робочою групою були розроблені:

1. Освітня програма закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю Прилуцької міської ради Чернігівської області на 2021 – 2026 роки.

2. Стратегія розвитку закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю прилуцької міської ради чернігівської області  на 2022 - 2027 роки.

3. Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю Прилуцької міської ради Чернігівської області.

4. Положення про Моніторинг якості освіти закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю Прилуцької міської ради Чернігівської області.

5. Положення про офіційний веб-сайт закладу дошкільної освіти № 2 санаторного типу туберкульозного профілю Прилуцької міської ради Чернігівської області.

6. Положення про батьківський комітет. 

7. Положення про гурткову роботу.

8. Положення про доброчесність.

9. Положення про методичний кабінет.

10. Положення про портфоліо педагогічного працівника.

Слід зазначити, що інформація про ВСЯО розміщена  на сайті дошкільного закладу, у вайбер-групах та у фейсбуці.

Директор закладу сприяла підвищенню фахової майстерності та кваліфікації педагогів. Педагоги в умовах військового стану проходили курси підвищення кваліфікації при ЧОІППО.

Приділяється увага формуванню академічної доброчесності та протидії фактам її порушення.

Організовувалася кадрова діяльність на засадах людиноцентризму.  Управлінські рішення здійснювалися на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії з місцевою громадою.

Порядок організації харчування з 1 січня змінився відповідно до Постанови від 24.03.2021 № 305

«Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Здійснювали організація з урахуванням принципів здорового харчування.

Постійно здійснювався контроль за медичним обслуговуванням та наповненням медичного кабінету спеціальними матеріалами в закладі.

Використовувалися різні методи та інструменти управління персоналом, здійснювалося адміністративно- кадрове регулювання трудових відносин. Штат закладу формувався, враховуючи штатні нормативи, кваліфікацію педагогів.

Дотримувалися правові вимоги використання електронних освітніх ресурсів у професійній діяльності. Пройшли колективно дистанційне навчання по темі «Внутрішня система забезпечення якості освіти».

Планували та здійснили заходи щодо захисту учасників освітнього процесу і матеріальних цінностей у разі надзвичайних ситуацій. А саме:

- замінено покриття підлоги на вогнетривке у коридорному приміщенні, яке є аварійним виходом;

- здійснили протипожежні навчання з елементами пожежогасіння;

- замінилися двері на вогнетривкі у щитовій.

Управлінська діяльність показала здатність до адаптивності та стресостійкості, швидкого реагування на зміни під час професійної діяльності в умовах карантину, воєнного стану, зміні типу закладу та у штатному розписі.

Заклад забезпечив відкритий доступ до інформації про свою діяльність шляхом її оприлюднення на своєму веб-сайті.

Виходячи з аналізу діяльності за навчальний рік, моніторингу якості освітньої роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування, нормативно-правові акти МОН України та з метою усунення недоліків і забезпечення більш високої якості дошкільної освіти, педагогічний колектив в новому навчальному році продовжить роботу по оновленню дошкільної освіти, орієнтуючись Державний стандарт, зміну освітнього простору, подальше забезпечення методичного та психолого-педагогічного супроводу, формуючи внутрішню систему забезпечення якості освіти.

22_page-0001.jpg
Нам важлива ваша думка
Оставить отзывПлохоСреднеДобреОчень хорошоВеликолепноОставить отзыв

Інформація відправлена. Дякую!

600-90.jpg
Телефон довіри.jpg
bottom of page