
Використання в ЗДО № 2 інноваційних технологій в роботі з дітьми протягом 2022/2023 н. р.
1. «Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання».
Автор - розробник –Л. Шульга.
Прогнозовані результати:
- Діти вчаться помічати красу навколишнього світу,
- використовують для зображення різноманітні засоби та матеріали,
- встановлюють зв'язок між звуками й барвами.
2. «Технологія формування інформаційно — ігрової творчості. Метод застосування коректурних таблиць».
Суть: технологія спрямовує на стимулювання пізнавальної активності та любознавства дітей, розширення й систематизації уявлень про довкілля.
Засновник – Н. Гавриш, О. Безсонова.
Прогнозовані результати: використання коректурних таблиць в роботі з дітьми дасть змогу педагогам і батькам здійснювати ефективну ицілеспрямовану роботу з інтелектуально — мовленнєвого розвитку дітей, спираючись на їхню природну зацікавленість, пізнавальні та ігрові мотиви.
3. “Оздоровча технологія — глайдінг”.
Суть: це унікальна запатентована система вправ, що виконується на спеціальних дисках (глайдах) або на паперових тарілках.
Прогнозовані результати:
- поліпшення координації;
- профілактика плоскостопості завдяки участі декількох груп м'язів, які не задіяні під час виконання звичайних вправ;
- незвичність занять, можливість додаткового навантаження за допомогою ковзаючих рухів;
- виконання вправ — у середньому та ви-сокому темпі, що сприяє підвищенню витривалості.
4. Горизонтальний пластичний балет М. Єфименко.
Суть. Дана методика ґрунтується на принципі гармонійного природного фізичного розвитку дітей,в основі якого лежить еволюційний метод засвоєння дітьми восьми основних рухових режимів: від лежачо-горизонтальних положень (лежачи,на чотирьох,сидячи) до вертикалізованих функціонувально-тренувальних (лазіння, біг, стрибки). Дана методика має театралізацію рухової діяльності.
5. «Фітбол – гімнастика».
Засновник - Катерина Серебрянська.
Суть. Це практично єдиний вид аеробіки, де у виконання фізичних вправ включаються спільно руховий, вес-тибулярний, зоровий, слуховий і тактильний аналізатори, що підси-люють позитивний ефект від занять на фітболах.
6. «Ігровий стретчинг».
Засновник - Г. Назарова.
Суть. Оздоровча методика, яка спрямована на зміцнення хребта і заснована на статистичних розтяжках м’язів тіла і суглобо-зв’язкового апарату рук, ніг, хребта, що дозволяють запобігти порушення постави і виправити її, що надають глибокий оздоровчий вплив на весь організм.
7. Танцювально-ігрова гімнастика “Са-Фі-Дансе”.
Суть. Модифіковані комплекси вправ оздоровчого танцю «Са-Фі-Дансе» включають вправи олекційної гімнастики та лікувальної фізкультури; ритмічні танці; дихальну і пальчиковую гімнастики; елементи хореографії; вправи психогімнастики, казкотерапію.
8. «Степ-аеробіка».
Засновник - американка Джин Міллер
Суть. Має оздоровчий ефект, розвиває рухливість суглобів, формує роз-виток стопи, укріплює м’язову систему, по-кращує гнучкість, пластику, відновлює тонус тіла, нормалізує діяльність серцево-судинної системи, до-помагає виробити гар-ну поставу, красиві, виразні і точні рухи, сприяє гармонійному розвитку.
9. "Ейдетика".

